Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer electric automatic edible oil filling machine, musterd oil bottle filling machine, paint filling machine, fully automatic oil tin jar filling machine, automatic ghee filling machine and green chili sauce filling machine.
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Warranty | 1 Year |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Application | Bottle Filling |
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Filling Material | Liquid |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 675000 / Piece Get Latest Price
| Application | Pouch Filling |
| Capacity | 110 Jars/Hr |
| Filling Material | Liquid |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Application | Bottle Filling |
| Filling Material | Liquid |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 240V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 475000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Automatic |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Number of Heads | 6 Head |
| No Of Heads | 6 Head |
| Filling Speed | 40 to 60 bpm |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Filling Principle | Servo Driven |
| Production Capacity (BPM) | 120 BPM |
| Container Type | Can, Bottle, Bucket, Drum, Jar |
| Conveyor Type | Slat Conveyor |
| Machine Type | Volumetric |
| Filling Range | 100 ml to 1000 ml |
| Body Material | SS304 |
| Power Supply | 415 V Three Phase |
| Control System | PLC with HMI |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2000 Piece/Hr |
| Application | Bottle Filling |
| Filling Material | Liquid |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequancy | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2000 Piece/Hr |
| Application | Bottle Filling |
| Filling Material | Liquid |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Automatic |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 255000 / Piece Get Latest Price
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Body Material | SS |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Filling Volume | 101- 200 ML |
| Capacity | 2000 Piece/Hr |
| Machine Type | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Akash Patel (Managing Director)
Jayveer Machinery
Shed No 25, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle S P Ring Road, Hathijan
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India