Offering you a complete choice of products which include automatic vegetable oil filling machine and oil filling machine.
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Filling range | 100-1000 ml |
| Output | 1000-2000 bph |
| Automation grade | Automatic |
| No of heads | 6 head |
| Filling technology | Volumetric |
| Container size | 200-1000 ml |
| Suitable for | Coolant, Edible oil, Gear oil, Engine oil, Cooking oil, Lubricant oil |
| Structure material | SS304 |
| Power supply | 230V AC 1ph |
| Conveyor type | SS Slat |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 295000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 200 BPM |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 320 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three phase |
| Number Of Heads | 6 Heads |
Akash Patel (Managing Director)
Jayveer Machinery
Shed No 25, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle S P Ring Road, Hathijan
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India