Offering you a complete choice of products which include weight metric oil filling machine, electric edible oil bottle filling machine, automatic hair oil filling machine, 4heads oil filling machine, mobil oil filling machine and edible oil filling plant.
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 275000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Voltage | 240V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60Hz |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Filling range | 100-1000 ml |
| Output | 1000-2000 bph |
| Automation grade | Automatic |
| No of heads | 4 head |
| Filling technology | Volumetric |
| Container size | 1-15 L |
| Suitable for | Gear oil, Lubricant oil, Cooking oil, Engine oil, Edible oil, Coolant |
| Structure material | SS304 |
| Power supply | 415V AC 3ph |
| Conveyor type | SS Slat |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 325000 / Piece Get Latest Price
| Filling range | 50ml to 1ltr |
| Output | 500-1000 bph |
| Automation grade | Automatic |
| No of heads | 4 head |
| Filling technology | Piston |
| Container size | 200-1000 ml |
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Voltage | 240V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60Hz |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 480000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Voltage | 240V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60Hz |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 225000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 240V |
| Material | SS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 375000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Name/Number | JVMF01 |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Mechanical |
| Packaging Type | Volumetric Liquid Filling Machine |
| Power Consumption | 3 HP |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Jayveer |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Application | Pouch Filling |
| Capacity | 110 Jars/Hr |
| Machine Type | Automatic |
| Filling Material | Liquid |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 275000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Driven Type | VOLUMETRIC |
| Voltage | 230V |
| Material Grade | SS304 |
| Automation Grade | Automatic |
| Packaging Type | WOODEN |
| Filling Range | 100ml TO 1000ml |
| Model Name/Number | filling machine |
| Weight | 350kg |
| Phase | 3 phase |
| Material | ss |
| Brand | JAYVEER MACHINERY |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Application | Bottle Filling |
| Capacity | 110 Jars/Hr |
| Machine Type | Automatic |
| Filling Material | Liquid |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 480000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 Pouch/Hour |
| Production Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Packaging Type | Pouch |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 275000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Bottle Type | Round |
| Usage/Application | Labeling On Round Bottle |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS |
| Voltage | 240V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 BPM |
| No. Of Heads | 6 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Application | Bottle Filling |
| Filling Material | Liquid |
| Capacity | 0-500 pouch per hour |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 225000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPH |
| Bottle Type | Round |
| Usage/Application | Labeling On Round Bottle |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS |
| Voltage | 240V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 225000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPH |
| Bottle Type | Round |
| Usage/Application | Labeling On Round Bottle |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS |
| Voltage | 240V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1500000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 240V |
| Body Material | SS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 6 container |
| Driven Type | servo |
| Voltage | 230v |
| Material Grade | ss304 |
| Automation Grade | Automatic |
| Packaging Type | wooden |
| Frequency | 350htz |
| Filling Range | 5ltr |
| Weight | 350kg |
| Phase | 3phase |
| Brand | Jayveer machinery |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPH |
| Bottle Type | Round |
| Usage/Application | Labeling On Round Bottle |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS |
| Voltage | 240V |
Minimum order quantity: 1 Piece
Akash Patel (Managing Director)
Jayveer Machinery
Shed No 25, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle S P Ring Road, Hathijan
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India