Leading Manufacturer of water bottle filling machine, glass bottle filling machine, engine gear box oil filling machine, automatic mustard oil tin filling machine, water bottle labeling machine and bottle packaging machines from Ahmedabad.
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Filling Product | Water |
| Machine Automation | Automatic |
| Automation Grade | Automatic |
| Filling Capacity | 500 bph |
| Application | Bottle Filling |
| Filling Material | Liquid |
| Material | Stainless Steel |
| Driven Type | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Filling Product | All type of liquide |
| Production Capacity | 240 bottles/min |
| Machine Automation | Automatic |
| Filling Capacity | 1000 bph |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 1 year |
| Bottle Volume | 200ml to 1000ml |
| Power Consumption | 1 kW |
| Filling Type | Volumetric |
| Bottle Material | Glass |
| Phase Type | Single Phase |
| Frequency | 60Hz |
| Machine Material | SS304 |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 475000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 70Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60Hz |
| Material | SS |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 225000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPH |
| Usage/Application | Labeling On Round Bottle |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS |
| Voltage | 240V |
| I Deal In | New Only |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1700000 / Piece Get Latest Price
| Warranty | More than 1 year |
| Filling Material | Mineral Water |
| Automation Grade | Automatic |
| Container Type | Bottle |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 210000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 2000 BPH |
| Material | SS |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Material | Wooden Packing Only |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Body Material | SS |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 630000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Body Material | SS |
| Driven Type | Hydraulic |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1350000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Power Consumption | 1.5 HP |
| Brand | Jayweer |
| Machine Type | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Stainless Steel |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Bottle Type | Round |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Akash Patel (Managing Director)
Jayveer Machinery
Shed No 25, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle S P Ring Road, Hathijan
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India