Providing you the best range of bottle filling and capping machine, automatic sticker labeling machine, 15kg mustard oil filling machine, oil filling machines, bottle sticker labelling machine and volumetric liquid filling machine with effective & timely delivery.
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Machine Capacity | 1200 to 3600 bottles/min, 60-1000 bottles/min, 60-240 bottles/min |
| Warranty | 1 year |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 3-4 HP |
| Driven Type | Electric |
| Brand | JAYVEER |
| Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Double Side Labeling |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 240V |
| Usage/Application | Industrial |
| Bottle Type | PET |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Double Side Labeling |
| Usage/Application | Industrial |
| Bottle Type | Round |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 bottle/min |
| Application | Bottle Filling |
| Filling Material | Liquid |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 255000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 241-500 bottles/min |
| Production Capacity | 24 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 1-2 HP |
| Material | SS |
| Driven Type | Hydraulic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 275000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 BPM |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 850000 / Piece Get Latest Price
| Application | Bottle Filling |
| Capacity | 2000 pouch/hour |
| Filling Material | Liquid |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Production Capacity | 2000 BPH |
| Packaging Material | Wooden Packing Only |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 260V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Filling range | 50-500 g |
| Filling speed | 20-40 pack/min |
| Machine type | Automatic |
| Filling system | Auger filler |
| Head type | Single head |
| Power load | 2 kW |
| Contact material | SS304 |
| Phase type | Single phase |
| Machine material | SS304 |
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Application | Bottle Filling |
| Automation Grade | Automatic |
| Filling Material | Liquid |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 375000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 240V |
| Material | SS |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 225000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 BPM |
| Production Capacity | 24 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 91000 / Unit Get Latest Price
| Principal | Volumetric |
| Construction | S. S. 304 |
| Construction of Contact Parts | S.S. 316 |
| Power Requirement | 1 HP (Single Phase) |
| Filling Range | 5 ml to 1000 ml |
| Speed | 12 to 20 BPM |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 800 Bottle Per Hour |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Semi Automatic Liquid Filling Machine |
| Power Consumption | 1 HP |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Jayveer Machinery |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | JAR BPH |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | BOTTLE PACKAGING MACHINE. |
| Power Consumption | 3 HP |
| Usage/Application | WATER JAR FILLING |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | JAYVEER |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
₹ 275000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Automatic |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Akash Patel (Managing Director)
Jayveer Machinery
Shed No 25, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle S P Ring Road, Hathijan
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India